Promocje
Zestaw dla szczęśliwych posiadaczy Archanioła
Zestaw dla szczęśliwych posiadaczy Archanioła
203,00 zł 119,00 zł
szt.
Zestaw na początek
Zestaw na początek
124,00 zł 69,00 zł
szt.
Czarna Legenda cz. 2 - Akt Wiary
Czarna Legenda cz. 2 - Akt Wiary
68,00 zł 41,00 zł
szt.
Czarna Legenda cz. 1 - Archanioł
Czarna Legenda cz. 1 - Archanioł
56,00 zł 35,00 zł
szt.
Zestaw dla niecierpliwych
Zestaw dla niecierpliwych
259,00 zł 149,00 zł
szt.
Czarna Legenda cz. 3 - Spowiedź Tom II - Exodus
Czarna Legenda cz. 3 - Spowiedź Tom II - Exodus
69,00 zł 41,00 zł
szt.
Czarna Legenda cz. 3 - Spowiedź Tom I - Salim
Czarna Legenda cz. 3 - Spowiedź Tom I - Salim
66,00 zł 41,00 zł
szt.

Czarna Legenda cz. 3 - Spowiedź Tom I - Salim

salim.png
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 41,00 zł 66,00 zł 41.00
ilość szt.

Opis

Powieść „Spowiedź” to trzecia część trylogii „Czarna legenda”, której fabuła osadzona jest w XV-wiecznej Hiszpanii w czasach Królów Katolickich, Inkwizycji i Tomása de Torquemady.

BLURB:

Mam na imię Manuela.

Strach przed Inkwizycją zmusił mnie do opuszczenia rodzinnej Ávili. Moi rodzice przebywają w więzieniach świętego trybunału. Mojego narzeczonego i przyjaciółkę spalił na stosie sędzia Armand Castellano de Corell, najgorszy ávilski kat i przyczyna wszystkich nieszczęść, jakie mnie spotkały. Mój dom rodzinny skonfiskowała Inkwizycja. Nie mam już nic.

Udałam się do Segowii, by zacząć nowe życie w domu mego stryja, Domenico i jego szczęśliwej, nienaznaczonej piętnem Inkwizycji rodziny. Szybko się okazało, że
w domu stryja więcej jest zła i cierpienia niż radości, zaś w spokojnym na pozór mieście nabrzmiewa od dawna konflikt między społecznością żydowską
a chrześcijańskim Bractwem, który byle iskra przerodzić może w pożogę nie do okiełznania.

Na domiar złego Królowa Izabela postanowiła wygnać Żydów z Hiszpanii, co tylko zaostrza i tak już napiętą sytuację. W tych strasznych czasach wydaje się, że społeczności żydowskiej w Segowii pomóc może tylko tajemniczy brat Salim, benedyktyn ze Szpitala Santa Cruz, który pod nieprzeniknionym cieniem kaptura ukrywa nie tylko oblicze i ciężkie grzechy, ale i mroczny sekret, który trzeba rozwiązać…

HISTORIA W POWIEŚCI:

Fabuła obejmuje kilka miesięcy roku 1492, gdy w Hiszpanii narastają nastroje antyżydowskie, dochodzi do incydentów przemocy ze strony chrześcijan, aż wreszcie do wielkiego pogromu Żydów w Segowii. Królowie Katoliccy za namową Torquemady wydają w marcu edykt z Alhambry, nakazujący wszystkim Żydom przyjęcie chrztu lub opuszczenie Hiszpanii, co wywołuje jeszcze ostrzejsze konflikty w państwie. Żydzi starają się interweniować na dworze królewskim, by edykt odwołać. Swoją politykę uprawia także Torquemada.

W tej części trylogii Królowie Katoliccy zdobywają Grenadę, a w kraju szeroko mówi się o prawdopodobnej wyprawie Kolumba do Indii, o ile Korona zechce ją sponsorować.

Dane techniczne

ISBN 9788378475378
Wydanie Pierwsze
Rok wydania 2018
Wydawnictwo Wydawnictwo Enterprise
Autor książki Anna Karbownik
Oprawa miękka, zamszowa
Format 155 x 235 mm
Ilość stron 807

Opinie o produkcie (3)

19 grudnia 2018

Już dawno nie przeżyłam czegoś tak cudownego jak po przeczytaniu 3 części Trylogii Czarna Legenda pod tytułem Salim.Wspaniali bohaterowie, jakie zwroty akcji,nie wiedziałam że pod kapturem ukrywa się taki wspaniały człowiek.Sceny w szpitalu bardzo ciekawe i pouczające, bo przecież o trądzie prawi nic nie wiemy a tu można się dużo dowiedzieć.Książka trzyma w napięciu jak kryminał.Polecam każdemu tak wspaniałą lekturę.Utarła się opinia że książka historyczna to nieciekawa lektura otóż nie,zapaliło się światełko w tunelu,czekam na następne części i myślę że będą również bardzo ciekawe.

25 stycznia 2019

Mogę śmiało napisać, że dzięki lekturze Salima stałam się bogatsza. Wiedza i emocje, jakimi podzieliła się z czytelnikiem Autorka, są bezcenne. Wraz z bohaterami przeżyłam cudowną, wypełnioną widokami i zapachami aljamy podróż. Uczestniczyłam w jakże czarownych uroczystościach i zwyczajach żydowskich. Można powiedzieć, że sceny rozgrywające się w dzielnicy żydowskiej, to wnikliwe studium kultury i obyczajowości Żydów. Postać głównego bohatera działa jak magnes, to niezwykła postać, kryjąca w sobie wiele tajemnic. Więzień własnego sumienia... Kreacja innych postaci jest również mistrzowska, sceny z udziałem Domenico sprawiają, że niecenzuralne słowa cisną się na usta. Mnóstwo jakże trafnych spostrzeżeń, dotyczących natury człowieka, jego zgody i niezgody na zło sprawia, że ta opowieść staje się bardzo aktualna, mimo że przecież jej akcja rozgrywa się w XV wieku.

27 marca 2019

Salim-człowiek instytucja, lekarz ponad podziałami. Zabiegi które wykonywał były niekiedy drastyczne, rany ropiejące, ale pasja i oddanie godne podziwu. Czytając chciałoby się zostać lekarzem, chciałoby się zgłębiać historię (wrócić do podstawówki i zacząć od nowa), a najbardziej być kilka stron książki do przodu żeby dowiedzieć się co się zaraz wydarzy. To jedyna książka w moim dotychczasowym istnieniu, a raczej seria Czarna legenda, którą zamierzam jeszcze raz przeczytać, a może i wiele razy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl